Albumy muzyczne
Ghost Of The Universe

CETI Ghost Of The Universe Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Ghost Of The Universe" (CETI). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: CETI.

  • Gatunek: Metal
  • Wytwórnia: Urbix
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2011-03-22

O albumie

„GHOST OF THE UNIVERSE – BEHIND THE BLACK CURTAIN ” to najnowszy album studyjny legendarnego wokalisty rockowego Grzegorza Kupczyka nagrany z jego zespołem CETI. KUPCZYK  powraca w niezwykłej formie z bardzo oryginalną propozycją na światowym poziomie utrzymaną w klimacie produkcji na miarę Ozzy’ego Osborne’a czy innych tuzów światowego rocka. To przykład rasowego i klasycznego hardrockowego grania z najwyższej półki. GRZEGORZ KUPCZYK i CETI swoją najnowszą płytą pragną sięgnąć do korzeni i do tak obecnie pożądanego przez fanów brzmienia. Będzie to jednak nie tylko powrót do najlepszych źródeł i tym samym do własnej oryginalnej idei czy warstwy brzmieniowej samego CETI, ale to także całkowicie nowe spojrzenie na ten gatunek wyrastające z najnowszych światowych trendów. Płyta CETI z pewnością zadowoli najbardziej nawet wymagających i wyrafinowanych odbiorców.
 
Nie trzeba dodawać, że oprócz klasycznego w swojej treści i formie brzemienia CETI, będzie rzecz jasna można na tej płycie usłyszeć najwspanialszy obecnie, dojrzały i jak zawsze wyjątkowy wokal Grzegorza Kupczyka. Na potrzeby tej produkcji wokal Grzegorza Kupczyka stał się dużo ciemniejszy w swoim wyrazie podobnie zresztą jak sam klimat płyty, która zyskała wymiar mocno gitarowy.
 
GHOST OF THE UNIVERSE – BEHIND THE BLACK CURTAIN to już czternasty album w historii grupy. Materiał na płycie został nagrany na tzw. 100 % i nie ma żadnych sztucznych efektów, w taki sposób dla przykładu została nagrana także perkusja - a dodajmy jako ciekawostkę, że CETI dysponuje największym zestawem perkusyjnym w Polsce. Tym razem  Grzegorz Kupczyk zrezygnował z samodzielnego pisania tekstów powierzając to zadanie Tomaszowi Staszczykowi, a za realizacje i produkcje nowego krążka odpowiada Mariusz Piętka z MP Studio.
 
Płyta jest w całości anglojęzyczna i zawiera 10 utworów. Nie znajdziemy tam żadnej ballady. Album zawiera jeden utwór instrumentalny w pewien istotny sposób kluczowy dla płyty i stanowiący cześć jej tytułu czyli „Behind The Black Curtain”.
Fani CETI nie muszą się jednak obawiać, ponieważ tak charakterystyczne dla poprzednich produkcji kantyleny wokalne nie zniknęły całkowicie, są jednak nieco inaczej podane. Najbardziej typowy  dla CETI  np. w sferze wokalnej będzie na nowej płycie z pewnością utwór  tytułowy czyli "Ghost Of The Universe" oraz "In The Eyes Of Rising Sun". Aby przekonać się czy tak jest naprawdę i czym naprawdę nas zaskoczy sam Grzegorz Kupczyk i jego CETI trzeba sięgnąć po tę najnowszą  produkcję.
 
Za obraz graficzny płyty odpowiada z sferze pomysłu sam Grzegorz Kupczyk a jego wykonawcą jest utalentowany młody artysta Marcin Mroczek. Okładka w swoim założeniu ma kojarzyć się ze spektaklem teatralnym nawiązując do nastroju poprzedzającego sztukę, choć nie bez tak charakterystycznego dla klimatu hardorocka na poły poważnego, a na poły żartobliwego wyrazu rodem z powieści Edgara Allana Poe.
 
Zanurzmy się zatem w kosmicznym oczekiwaniu na DUCHA WSZECHŚWIATA słuchając najnowszej produkcji wielkiego głosu polskiego  rocka GRZEGORZA KUPCZYKA i CETI .

Inne wydania tego albumu

Album "Ghost Of The Universe" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Ghost Of The Universe".

Więcej

CETI
CETI - Wybrane albumy
Konkurs Ziaja