Albumy muzyczne
Facet

Oddział Zamknięty Facet Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Facet" (Oddział Zamknięty). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Oddział Zamknięty.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2021-08-09

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Facet".

Płyta nr 1

O albumie

Nowy singiel zespołu Jary Oddział Zamknięty to kompozycja, którą jego lider, Krzysztof „Jary” Jaryczewski, napisał jeszcze w latach 70. Wykonywana była przez Oddział Zamknięty, ale nigdy wcześniej nie była nagrana przez Jarego w wersji studyjnej.

„Facet” to piosenka z czasów, gdy Krzysztof Jaryczewski był basistą zespołu Tani Hotel. Po dołączeniu do Oddziału Zamkniętego Jary przeniósł ją do repertuaru nowego zespołu - w 1981 została nagrana na legendarne demo z Okólnika, ale nigdy nie doczekała się oficjalnej rejestracji na album studyjny. Po ponad 40 latach jej kompozytor sięgnął po nią na potrzeby nowego albumu swojej grupy Jary Oddział Zamknięty „Lilaróż”, a także powstającego właśnie filmu fabularnego, opartego na życiu Jaryczewskiego.

„Facet” to klasyczny rock w najlepszym wydaniu (można pokusić się o skojarzenia z The Rolling Stones...) oraz dający do myślenia tekst, który szczególnie w tym pandemicznym czasie, w którym wszystkie nasze plany mogą zostać łatwo przekreślone przez niespodziewane zdarzenia, brzmi wyjątkowo aktualnie.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Facet" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Facet".
Polecamy
Oddział Zamknięty
Oddział Zamknięty - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!