Albumy muzyczne
nowość Czarny Bez

Agata Dziarmagowska Czarny Bez Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena: 3

Album "Czarny Bez" (Agata Dziarmagowska). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Agata Dziarmagowska.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: EP
  • Data premiery: 2021-02-25

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Czarny Bez".

O albumie

DZIARMA swoim “V” EP bezkompromisowo wkroczyła na scenę zdominowaną przez mężczyzn rap, żeby z miejsca stać się jedną z jej najmocniejszych reprezentantek. W 2021 nadchodzi jej długo wyczekiwany debiutancki album. Pierwszy singiel “Czarny Bez” to wyrazista i dowcipna dawka refleksji mocnej, odważnej, współczesnej dziewczyny w rapowej konwencji.

“Noszę Gore-Tex, bo nie przepuszcza ich łez (...)” - raperka bezpruderyjnie i dowcipnie komentuje i kontruje doświadczenia z damsko-męskich relacji, rozwijając niepokorny obraz, który od początku towarzyszy jej twórczości. DZIARMA to odporna na wszelkie konwenanse raperka, która nie stroni od ostrego języka i równie ostrych kreacji. Od początku swojej drogi na scenie rapowej DZIARMA podkreśla nieposkromioną pruderią czy wstydem świadomą seksualność i seksualną niezależność. Jako współczesna młoda kobieta w sprawny sposób wychodzi poza przesycone szowinizmem klisze współczesnej popkultury, prezentując siebie jako podmiot, nie przedmiot. Nagość? Wtedy kiedy ona sobie tego życzy. Seks? Tylko na jej zasadach.

Artystka nieprzypadkowo na otwarcie opowieści o swoim debiutanckim albumie zrealizowała teledysk, w którym tak jak w sytuacjach i relacjach - stawia siebie w centrum. Bo każda kobieta powinna być sama dla siebie ikoną. Talentu, urody, niezależności i seksualności. DZIARMA chce przypomnieć wszystkim kobietom, że to, o co powinny dbać najbardziej, w każdej sytuacji, to poczucie własnej wartości. Oryginalne i drapieżne stylizacje to efekt wspólnej kreacji artystki i stylistki - Eweliny Gralak, a za klip odpowiada krakowska ekipa HDSCVM. W warstwie muzycznej “Czarny Bez” to numer osadzony w futurystyczno-eklektycznej estetyce. Nowy materiał DZIARMY będzie mocną i odważną  pozycją, która zredefinuje to, czego w Polsce można oczekiwać od kobiet na scenie rapowej. Silna i coraz bardziej niezależna DZIARMA, nie boi się konsekwencji grania z konwencją.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Czarny Bez" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Czarny Bez".
Agata Dziarmagowska
Agata Dziarmagowska - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!