Albumy muzyczne
Closer To The Sky

Tarja Turunen Closer To The Sky Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Closer To The Sky" (Tarja Turunen). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Tarja Turunen.

  • Gatunek: Metal
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2021-12-20

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Closer To The Sky".

O albumie

To pierwszy singiel zapowiadający album „OUTLANDERS”. Drugim z ośmiu singli będzie utwór „The Cruellest Goodbye”, w którym na gitarze zagrał Al Di Meola. Jego premiera zaplanowana jest na 28 stycznia 2022. Singiel ukaże się na limitowanym 7-calowym winylu, który można zamówić na stronie Tarji.

Pracując nad „OUTLANDERS” Tarja pragnęła stworzyć coś niezwykłego: album łączy chłodne elektroniczne bity z jej emocjonalnym, klasycznie wyszkolonym głosem i wyjątkowymi gitarami. Te trzy elementy są stałe i równoważne we wszystkich kompozycjach. Premiera piosenki „Closer to The Sky” rozpocznie serię publikacji 8 utworów, poprzedzających pełnowymiarowy album. Każda kompozycja przedstawia wyjątkowego gitarzystę. W nagraniu albumu udział wzięli Al Di Meola, Joe Satriani, Jennifer Batten, Steve Rothery, Mike Oldfield, Walter Giardino, Ron „Bumblefoot” Thal, Vernon Reid, Trevor Rabin i Marty Friedman.

Materiał został w dużej mierze nagrany i zmiksowany na karaibskiej wyspie Antigua w ciągu ostatnich 10 lat. Dźwięki „OUTLANDERS” są mistyczne i różnorodne. To przeciwieństwa, które się przyciągają, tworząc niepowtarzalny styl. 

W „Closer to the Sky” na gitarze zagrał Trevor Rabin, znany jako gitarzysta YES, a także kompozytor muzyki do hollywoodzkich hitów filmowych.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Closer To The Sky" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Closer To The Sky".
Tarja Turunen
Tarja Turunen - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!