Albumy muzyczne
C’est La Vie

Shanguy C’est La Vie Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "C’est La Vie" (Shanguy). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Shanguy.

  • Gatunek: Dance
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2021-08-06

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "C’est La Vie".

O albumie

Po bardzo udanych kolaboracjach z Lizotem, Drenchillem i Cosmo & Skotoro piekielnie utalentowana Holy Molly dopisuje kolejną współpracę do swojej listy – tym razem z grupą Shanguy, która jest bardzo popularna w Polsce. Numer „C’est La Vie” to numer, w którym połączono w charakterystyczny sposób 2 języki – francuski i angielski – tworząc popowo-dancowy hit nadchodzących miesięcy!

Numer początkowo napisany przez Holy Molly na jednym z muzycznych obozów został uzupełniony przez Shady. „C’est la Vie” nawiązuje do słynnej ścieżki dźwiękowej z filmu Amelia i opowiada o dysfunkcyjnym związku z zupełnie nowej perspektywy.

“Minęło już sporo czasu odkąd napisałam prawdziwą historię z postaciami, opowieść z szeregiem działań, które prowadzą do prostego wniosku: C’est La Vie – życie jest takie jakie jest, czasem najlepszą terapią jest po prostu pójście naprzód. Nie popieram zdrad, ale też nie chcę ich oceniać. Razem z Shanguy pomyśleliśmy „Może napiszemy numer, gdzie winy nie zrzucimy na ‘tę drugą’, ale na faceta? Gdzie kobiety nawiążą porozumienie i będą wspierać się w tej chorej sytuacji, w jakiej się znalazły?”.

Śpiewanie po francusku było dla mnie wyzwaniem, ale bardzo mi się podobało. Jestem zakochana w tym języku od szkoły średniej, mimo, że mój szkolny nauczyciel mnie nie lubił bo rozśmieszałam na zajęciach moich kolegów. Shady była dla mnie ogromnym wsparciem w tym procesie. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam współpracować z nią i z NRD1.

To już bez zbędnego gadania – kochani przedstawiam Wam C’EST LA VIE!” – wyznaje Holy Molly.

“Od samego początku kiedy usłyszeliśmy demo „C’est la Vie” wiedzieliśmy, że to to. Podobała nam się melodia i cała historia, potrzeba było tylko dodać odrobinę czegoś od nas, takiego osobistego dotyku. Bardzo często na całym świecie dziewczyny w takich sytuacjach walczą ze sobą, jednak czasem uświadamiają sobie, że to właśnie partner ponosi największą winę. Ten numer to taki swoisty detox dla wszystkich dziewczyn, które muszą się zmierzyć z taką sytuacją i nieuczciwym partnerem. Zbierz swoje życie do kupy i rusz naprzód. Na świecie jest dużo świetnych facetów, którzy bardziej zasługują na taką wspaniałą dziewczynę jak Ty! Wiesz – C’EST LA VIE!” – dodaje Shanguy.

Artyści spotkali się w Rumunii na planie teledysku, gdzie mieli okazję współpracy z młodym i obiecującym zespołem produkcji video – Quba (reżyser), David Mogan (DOP) i Loops Production (produkcja).

 

ip

 

Inne wydania tego albumu

Album "C’est La Vie" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "C’est La Vie".
Polecamy
Shanguy
Shanguy - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!