Albumy muzyczne
nowość Cavalcade

Black Midi Cavalcade Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Cavalcade" (Black Midi). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Black Midi.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2021-05-28

O albumie

Cavalcade to dynamiczna, piekielna i pomysłowa kontynuacja bardzo chwalonego albumu Schlagenheim z 2019 roku, „labiryntu z powracającymi epizodami i tekstami pełnymi ponurych obserwacji” (New York Times, który uznał go za jeden z najlepszych albumów 2019 roku). black midi - Geordie Greep (gitara, główny wokal), Cameron Picton (bas, wokal) i Morgan Simpson (perkusja) - prezentują na Cavalcade grupę postaci, od przywódcy kultu w tarapatach  i starożytne zwłoki znalezione w kopalni diamentów, aż po wspaniałą piosenkarkę kabaretową Marlenę Dietrich, która spaceruje uwodzicielsko obok nich. Kiedy słuchasz, możesz sobie wyobrazić, że wszystkie postacie tworzą rodzaj kawalkady. Każda z nich po kolei opowiada swoją historię - komentuje Picton.

Otwierający album „John L” - przynosi potężne brzmienie, napędzane przez dźwięki w stylu King Crimson z okresu Discipline i energię skrzypiec Jerskina Fendrixa. Grupa doprowadza ten rozszalały utwór do granic możliwości, zanim poprowadzi go przez jaskinie pogłosu i zwiewnych krajobrazów werbla, tylko po to, by powrócić do mocnego jak diabli uderzenia. Namalowana historia to czarna komedia o tym, co dzieje się z przywódcami kultu, gdy ich wyznawcy zwracają się przeciwko nim. Równie mocny teledysk wyreżyserowała choreografka Nina McNeely, znana z pracy nad „Sledgehammer” Rihanny i „Climax” Gaspara Noe.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Cavalcade" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Cavalcade".
Black Midi
Black Midi - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!