Albumy muzyczne
Angina

Chemia Angina Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena: 5

Album "Angina" (Chemia). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Chemia.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2021-03-12

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Angina".

Płyta nr 1

  1. 1. Angina - Chemia

O albumie

Jest to drugi po „Modern Times” utwór z ich nadchodzącego albumu „Something to Believe in” wyprodukowanego przez uznanego i wielokrotnie nagradzanego producenta, gitarzystę i autora tekstów Andy’ego Taylora (Duran Duran, The Power Station, Reef). Andy Taylor, poza własnymi zespołami, wyprodukował także przeboje dla takich artystów jak m.in.: Thunder, Rod Stewart, The Ting Tings i The Almighty.

Nowy singiel CHEMII zatytułowany „Angina” został nagrany w Londons Baltic Studios i zawiera m.in. smyczkową aranżację byłego klawiszowca zespołu Bush i aranżera Sachy Puttnama. Sacha znany jest również z pracy nad muzyką do filmów takich jak chociażby nagradzany „The Confessional”, który wyreżyserował RobertLePages, a także zrobił aranżacje smyczkowe dla wielu innych wielkich artystów, w tym takich jak Sia, Peter Green czy REEF. 

CHEMIA zwróciła się również do swojego dobrego przyjaciela, uznanego polskiego kompozytora klasyki i wiolonczelisty Jana Stokłosy, który zebrał pod swoją batutą kwartet smyczkowy i perfekcyjnie opracował i wykonał aranżację Sachy. Sekcja smyczkowa została nagrana w Warszawie w Teatrze Kamienica, a nagrania zrealizował Tomasz Budkiewicz.

Gitarzysta i założyciel CHEMII Wojtek „W” Balczun: „Od opracowania piosenki z Andym (Taylorem) jako producentem płyty, po współpracę z takimi artystami jak: Sacha Puttnam i Jaś Stokłosa czuliśmy, że jest to dla nas wszystkich szczególne przeżycie.   było niesamowite zobaczyć, jak to wszystko razem tworzy coś naprawdę wyjątkowego i mamy nadzieję, że wszyscy poczują w tym utworze nasze emocje”. 

W międzyczasie zespół postanowił kontynuować w swoich teledyskach widoczną już w „Modern Times” koncepcję nawiązującą do tzw. filmów drogi. Aby zrealizować ten zamiar muzycy polecieli do Turcji, żeby nakręcić materiał do klipu. 

Frontman CHEMII Łukasz „Luke” Drapała powiedział: „Chcieliśmy nakręcić wspaniałe krajobrazy oddające orientalny charakter tego utworu i jak zwykle z pomocą przyszedł współpracujący z nami angielski reżyser Adam Berker. Znaleźliśmy niesamowitą część Turcji, w okolicach Kapadocji, która była bardzo wyjątkowym i magicznym miejscem do filmowania. Zwracam też uwagę na tytuł utworu, który w Polsce brzmi dosyć oryginalnie, ale cały sens ukryty jest w angielskim tekście, który napisał Andy”. 

W Polsce singiel zostanie wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a za granicą przez DCM Records, z dystrybucją firmy Absolute Distribution. Kolejną nowością jest ujawnienie przez zespół daty premiery płyty „Something to Believe in”, która ukaże się 20 sierpnia.

ip 

Inne wydania tego albumu

Album "Angina" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Angina".
Chemia
Chemia - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!