Albumy muzyczne
Amore assoluto per Ennio

Mitch & Mitch Amore assoluto per Ennio Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Amore assoluto per Ennio" (Mitch & Mitch). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Mitch & Mitch.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2022-09-23

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Amore assoluto per Ennio".

Płyta nr 1

O albumie

Dwa lata po wydaniu epki „Frisco Moods” Mitch & Mitch powrócili z nowym albumem. Duet z pomocą swoich przyjaciół zmierzył się z niekwestionowaną legendą, jaką jest Ennio Morricone, zmarły w 2020 roku jeden z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej i ilustracyjnej.

Na repertuar płyty „Amore assoluto per Ennio” złożyły się tylko utwory z easy listeningowo/bossa novowego okresu twórczości Morricone (1969-1971), co znających dotychczasową podróż artystyczną Mitch & Mitch nie powinno zbytnio zaskoczyć.

Wszystko zaczęło się w październiku 2020 od towarzyskiego spotkania w domu jednego z Mitchów. Kolejnym ważnym etapem tej historii było zaproszenie zespołu na urodziny Programu Drugiego Polskiego Radia, gdzie po raz pierwszy materiał został wykonany w pełnym wymiarze. Przez kilka kolejnych miesięcy dojrzewała decyzja o sformalizowaniu projektu i zarejestrowaniu płyty z ulubionymi utworami Maestro. Sesja miała miejsce pod koniec lipca 2021 roku w Studiu S4.

Inne wydania tego albumu

Album "Amore assoluto per Ennio" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Amore assoluto per Ennio".

Więcej

Polecamy
Mitch & Mitch
Mitch & Mitch - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!