Albumy muzyczne
8 Years PL

C-BooL 8 Years PL Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "8 Years PL" (C-BooL). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: C-BooL.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: Magic Records
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2011-06-24

O albumie

C-BooL czyli Grzegorz Cebula z muzyką klubową związany jest od 1992 roku, a od 1998  czynnie pracuje jako DJ. Zajmuje się również produkcją muzyczną, W 2003 roku współtworzył wraz z Marcinem Fojcikiem grupę Casteam. Od końca 2003 roku, aż do dnia dzisiejszego Grzegorz pod swoim nieodłącznym pseudonimem C-BooL wyprodukował wiele przebojowych nagrań. Dwa najpopularniejsze Would You Feel i House Baby, wyznaczyły nowy trend w muzyce tanecznej, który królował na parkietach tanecznych w Polsce i w krajach Europy przez długi czas. Nagrania gościły na wysokich pozycjach tanecznych list przebojów w Polsce, Niemczech, Austrii, Włoszech i wielu innych krajach. Nagranie Would You Feel do którego w 2006 roku powstał wideoklip, było nominowane do  nagrody muzycznej telewizji  VIVA Polska – VIVA Comet. Od roku 2006 styl produkcji  Grzegorza ewoluował w kierunku muzyki house, czego efektem były pojawiające się wtedy nagrania: What You See, What You Want, Do It Easy, One More Chance (z wokalistą Rommie S) czy wyprodukowane z TAITO i Rommie S nagranie Better Place. W 2007 roku Grzegorz odkrył w sobie nową pasję – fotografowanie. Produkcja muzyki odeszła na trochę dalszy plan, jednak C-BooL cały czas poruszał parkiety swoimi setami  w klubach w Polsce i w Niemczech.  Od roku 2003 do 2010 gościło C-BooL’a ponad 300 klubów!

W 2010 roku C-BooL powraca w zupełnie nowym odmienionym stylu z nagraniem Body & Soul z gościnnym udziałem młodej i utalentowanej wokalistki Isabelle. Utwór szybko stał się wielkim hitem  granym przez wszystkie dancowe rozgłośnie radiowe a klip znalazł się na najwyższych rotacjach telewizji muzycznych.  Z początkiem roku 2011 po sukcesie Body & Soul, kolejnym singlem C-BooL'a jest wspólny projekt z wokalistką Jo – obdarzoną bardzo mocnym głosem o charakterystycznej „czarnej” barwie - C-BooL & Jo – Don’t Waste The Time. Nagranie to jest zapowiedzią albumu C-BooL’a, „8 Years” który ukaże się już 24 czerwca 2011.

C-BooL o swojej płycie:

„8 Years – dokładnie tyle czasu trzeba było czekać na mój pierwszy solowy album. W związku z tym, żaden inny pomysł na tytuł płyty nie przychodził mi do głowy.  Wyselekcjonowane przeze mnie najlepsze moje utwory z tego okresu przedstawią Wam obraz tego jak zmieniała się moja muzyka i ogólnie muzyka klubowa w Polsce. Być może podczas słuchania tej płyty wrócą fajne wspomnienia, czego wszystkim słuchaczom życzę…….”

Inne wydania tego albumu

Album "8 Years PL" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "8 Years PL".
Polecamy
C-BooL
C-BooL - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!