Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Biografia: Gorillaz

Biografia: Gorillaz

Zespół tworzący muzykę będącą połączeniem hip-hopu, rocka, popu i innych gatunków muzycznych takich jak indie czy electronic. Zespół cechuje wyjątkowy, wirtualny image. Członkowie nigdy nie pokazywali się osobiście na scenie (z pewnymi wyjątkami na występach w Manchesterze i Nowym Jorku w 2005) aż do występów promujących ostatnią płytę, „Plastic Beach”, gdzie żaden z artystów się nie ukrywa np. za ekranem.

Zespół został stworzony w 1998 roku przez Damona Albarna i Jamiego Hewletta całkowicie spontanicznie. Sukces nie był planowany. Zadebiutował singlem „Clint Eastwood” i płytą „Gorillaz (2000). Kolejnymi trzema singlami z tej płyty były: „19/2000”, „Rock The House” i „Tomorrow Comes Today”. W 2002 roku ukazały się dwa kolejne wydawnictwa: G-Sides - zbiór piosenek ze stron B wydanych do tej pory singli, oraz „Laika Come Home”, składające się z remiksów utworów Gorillaz dokonanych przez zespół Spacemonkeyz.

W 2005 miał premierę drugi studyjny album z nowym materiałem - „Demon Days”. Wraz z nim ukazały się cztery promujące go single: „Feel Good Inc.”, „DARE”, „Dirty Harry” i podwójny singel - „El Mañana/Kids With Guns”, które odniosły sukces na rynku muzycznym.

W tym samym roku na rozdaniu nagród MTV Europe Music Awards 2005 w Lisbonie (Portugalia) zdobył nagrodę dla najlepszego zespołu. Nominowany był dodatkowo w kategorii Najlepszy Videoclip oraz Najlepsza Piosenka w obu tych kategoriach za „Feel Good Inc.”.

FB dlaMaturzysty.pl reklama